Czasopisma dla dzieci
Kumpel – Pomoże w szkole! Nie pozwoli się nudzić! Miesięcznik przeznaczony dla uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. To pisemko prenumerujemy.
Ponadto w bibliotece można pożyczyć następujące pojedyńcze egzemplarze:
,,Przygoda ze sztuką” – nauka rysunku, historia sztuki dla dzieci i młodzieży
Miś – dwutygodnik dla dzieci w wieku przedszkolnym, założony w 1957 roku, ukazujący się do dziś. Obecnie wydawany przez TISE SA w Warszawie.
Było to pierwsze po wojnie czasopismo dla dzieci – pierwszy numer ukazał się 15 lutego 1957 roku. Dla „Misia” Czesław Janczarski pisał opowiadania o Misiu Uszatku a Zbigniew Rychlicki narysował postać tego sympatycznego bohatera nakręconego później w Se-ma-forze lalkowego, animowanego serialu telewizyjnego.
Deutsch Junior – czasopismo wydawane przez Polskie Media AmerCom od 2002 do 2004. Pozwalało dziecku uczyć języka niemieckiego z bohaterami serialu Animaniacy. Do każdego numeru dołączono kasetę, a do kilku numerów (np. 3) segregator. Z powodu spadku popularności wydano w 2004 ostatni (79) numer czasopisma.
,, English Magic” – Dziecko często w towarzystwie znanych i lubianych postaci z bajek i kreskówek uczy się podstaw języka angielskiego.
„CIUCHCIA” – „miesięcznik nie tylko dla grzecznych dzieci” – zawsze z dołączonym filmem i edukacyjną grą komputerową. Istnieje na rynku od 1994 rokujako konsekwencja ogromnej popularności, emitowanego w TVP, programu telewizyjnego o tym samym tytule. Swój wieloletni sukces zawdzięcza przeuroczym bohaterom: Kulfonowi, Monice, Gapci i Mądralkowi, Tedowi, Dąbkowi oraz profesjonalnemu przygotowaniu i zabawnej, barwnej zawartości. Jest pismem o charakterze edukacyjnym, w nowoczesny sposób uczącym po przez zabawę.
W Polsce czasopismo „Przyjaciele z Zielonego Lasu„ było wydawane w latach 1999-2000. Bardzo dużo ówczesnych dzieci, również ja, zaczęło zbierać tygodnik. Tak samo , jak w Wielkiej Brytanii i w innych krajach, w Polsce również to jednak zanim zaczęła wychodzić gazeta, zawsze o 8 rano w Polsacie leciały odcinki „Zwierząt z Zielonego Lasu”, które również oglądała bardzo duża rzesza dzieci ta bajka była bardzo popularna wśród polskich dzieci (i dorosłych). I nadszedł rok 2001. Zakończył się okres „Zwierząt z Zielonego Lasu” w Polsce, przestało wychodzić czasopismo.
Czasopisma dla starszych uczniów
a)komputerowe