Aby pobrać dokument kliknij na poniższy link:
Zasady_rekrutacji_do_publicznych_przedszkoli_i_oddzialow_23_24
Zasady rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
na rok szkolny 2023/2024
Kandydat-logowanie
https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gliwice/
WNIOSKI PODPISANE PRZEZ OBOJGA RODZICÓW NALEŻY SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI
Podstawa prawna: ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (rozdział 6).
W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach prowadzonych przez Miasto Gliwice biorą udział:
Kontynuacja wychowania przedszkolnego – rodzice dzieci uczęszczających do publicznych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych w szkołach w roku szkolnym 2022/2023 składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024, w terminie i formie ustalonych w danym przedszkolu, najpóźniej w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.
Podstawowe postępowanie rekrutacyjne
Kandydaci biorący udział w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2023/2024 do przedszkoli przyjmowani są w oparciu o liczbę punktów uzyskanych w zależności od spełnianych kryteriów ustawowych i lokalnych. Kolejność zgłoszeń nie ma żadnego wpływu na przyjęcie.
UWAGA!
W postępowaniu rekrutacyjnym do grupy: Integracyjna część ogólnodostępna (dot. części oddziału dla dzieci bez orzeczenia) na zasadach określonych poniżej, biorą udział wyłącznie dzieci nieposiadające orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność. Rodzice dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mogą ubiegać się o przyjęcie do grup Ogólnodostępnych. Zapewnienie kształcenia specjalnego w grupie integracyjnej (część dla dzieci z orzeczeniem), po uzgodnieniu możliwości przyjęcia z dyrektorem wybranej placówki, która prowadzi oddziały integracyjne, następuje po rozpatrzeniu wniosku https://bip.gliwice.eu/wniosek-o-zapewnienie-odpowiedniej-formy-ksztalcenia-specjalnego Podstawa prawna: art. 131 ust. 8 ustawy Prawo oświatowe |
KRYTERIA PRZYJĘĆ
W pierwszej kolejności – zgodnie z art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria ustawowe:
Każde z wyżej wymienionych kryteriów ma jednakową wartość.
Dokumenty potwierdzające spełnienie ww. to odpowiednio:
Dokumenty są składane w oryginale, notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego zgodnie z art. 76a § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego odpisu lub wyciągu z dokumentu. Dokumenty mogą być składane także w postaci kopii poświadczonej za zgodność
z oryginałem przez rodzica kandydata.
Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
Dalej brane są pod uwagę kryteria lokalne określone na podstawie uchwały
nr XXIV/609/2017 Rady Miasta Gliwice z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Gliwice na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów.
Wykaz kryteriów lokalnych dostępny poniżej:
https://bip.gliwice.eu//rada-miasta/uchwaly/12452
Rekrutacja do przedszkoli publicznych odbywa się przy wsparciu systemu elektronicznego – generatora wniosków.
Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola / szkoły.
Oferta przedszkoli
Na stronie wspierającej proces rekrutacji a także w poszczególnych przedszkolach zamieszczone zostaną informacje dotyczące szczegółowej oferty przedszkoli, m.in.:
– czasu pracy przedszkola;
– organizacji i sposobu żywienia;
– organizacji grup przedszkolnych – typ grupy, przeznaczenie wiekowe;
Wniosek o przyjęcie do przedszkola
Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do 3 przedszkoli prowadzonych przez Miasto Gliwice. Przed wypełnieniem wniosku maja możliwość zapoznać się z ofertą placówek.
Rodzice układają listę wybranych placówek w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych.
Rodzice, którzy korzystają z Internetu:
Rodzice, którzy nie korzystają z Internetu (lub nie maja możliwości wydrukowania wniosku):
Do wniosku rodzice / prawni opiekunowie dołączają wymagane, określone
w ustawie kopie poświadczone za zgodność z oryginałem lub oryginały dokumentów potwierdzających spełnienie danych kryteriów.
Wypełniony wniosek podpisują oboje rodzice dziecka. Złożone podpisy są potwierdzeniem zgodności informacji zawartych we wniosku ze stanem faktycznym.
Weryfikacja wniosków
Wnioski weryfikuje komisja rekrutacyjna.
Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może:
Po weryfikacji wniosków komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy uszeregowanej alfabetycznie kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Rodzice kandydatów zakwalifikowanych zobowiązani są, do złożenia potwierdzenia woli przyjęcia do przedszkola miejskiego,
do którego kandydat został zakwalifikowany. Nie potwierdzenie w terminie woli przyjęcia będzie traktowane jako rezygnacja z przyjęcia kandydata do danej placówki. Następnie komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych oraz informację o liczbie wolnych miejsc lub ich braku. Listy umieszczone zostaną w siedzibie danej placówki.
Rodzice dzieci, które nie zostały przyjęte mogą:
Do wglądu przy złożeniu dokumentów należy okazać dokument tożsamości rodzica i dziecka.
Kandydat-logowanie
https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gliwice/